Jak jsem se dostala do Fesu

Cestování bylo odjakživa mou vášní, a to již během studentských let na střední škole, kdy jsem měla možnost zúčasnit se výměnného pobytu ve Spojených státech. Během svého studia na vysoké škole jsem se poprvé dostala na Blízký Východ, konkrétně do Egypta, kde jsem prvý krát v životě měla možnost poznat vůní Orientu. Záhy poté jsem začala pracovat v cestovním ruchu, jež mi otevřel dveře do dalších zemí arabského světa – podívala jsem se tak do Sýrie, Libanonu, Jordánska, Izraele, Alžírska a Maroka. Ačkoliv jsem již kolem roku 2011 hledala své stálé místo v tomto regionu, teprve v roce 2014 jsem se nadobro přestěhovala do Fesu.

Čím si mě Fes získal? Určitě především svou skrytou krásou. Krásou, jež není vidět, když poprvé kráčíte úzkými uličkami středověké medíny a dáváte si pozor, abyste nešlápli do oslího lejna. Krásou, jež není cítit v ulicích, kde páchne kanál a zvířecí kůže. Krása Fesu se nachází v jeho interiérech medres, mešit a domů. Teprve poté, co vstoupíte klikatou chodbou do těchto interiérů pochopíte, o čem Fes skutečně je. Před vašim zrakem bude najednou malebná zahrada s fontánkou, nebo krásně zdobené nádvoří – to je ten pravý Fes, jež stojí za to zažít a objevovat.

Fes a jeho skrytou krásu obdivuji a objevuji od roku 2012. Přesně o dva roky později jsem se stala obyvatelkou jednoho přesně tak krásného domu,  jaké jsem měla možnost se zatajeným dechem navštívit už dřívěji. Kromě krásných interiérů dvou penzionů, jež spravuji, trávím čas také výukou anglického jazyka studentům cestovního ruchu, jež budou jednou sami třeba propagovat Fes a jeho neopakovatelný charakter.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s