Pohoří Ríf: konopná pole a hašíš kam jen dovidíš

Před necelými dvěma týdny jsme se se známým vydali na kratší cestu po severomarockém pohoří Ríf. Začali jsme v Tangeru, kde jsme přespali, dále pak pokračovali na pláže Středozemního moře mezi Tetuánem a Hoceimou, a následně jsme se stavili v malebném Chefchaouenu.

Sever Maroka je příjemný v letních měsících, kde se teplota drží kolem 30 stupňů (na rozdíl od rozpáleného jihu, kde teploty můžou vystoupat až k padesáti stupňům), a na některých místech, jako je horské městečko Ketama, se jen stěží vyšplhá nad dvacítku. Příjemný vítr pofukuje na členitém pobřeží, a na večerní procházky to místy chce mít i lehký svetřík. Proto je severní Maroko skvělou letní destinací nejen pro cizince, ale také pro místní – pláže a města byla plná marockých návštěvníků a u vjezdů na pláže byly taky trochu zácpy.

Co nás nejvíce cestou po Rífském pohoří zaujalo a překvapilo, byly obrovské plantáže konopí, ze kterého se vyrábí slavný marocký hašíš. Podle některých odhadů se konopí pěstuje na až 260 tisících hektarech půdy, nicméně tyto odhady můžou být pouze skromné proti realitě – zejména kolem města Ketama, kde jsme opravdu viděli konopí “všude kam se podíváš”.

Následující malá fotogalerie je ochutnávkou toho, co lze v Rífském pohoří vidět a zažít. Jelikož je Ríf od Fesu blízko, určitě se tam ráda znovu podívám.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s