ČASTÉ OTÁZKY

JE MAROKO BEZPEČNÁ DESTINÁCIA?

Toto je najčastejšia otázka, ktorú na margo Maroka dostávam. Áno, Maroko je bezpečné. Je to moderná krajina kde sú zvyklí na turistov a nikto im zámerne neubližuje. Na druhú stranu, pozor si treba dávať tak, ako všade na svete pri cestovaní. Aj v Maroku sa môže človek stretnúť s krádežou alebo agresiou, ale nie je to na dennom poriadku. Ostražití cestovatelia sa svojim správaním vyhnú prekážkam a nástrahám celkom jednoducho.

JE TREBA SA PRED NÁVŠTEVOU MAROKA OČKOVAŤ PROTI NEJAKÝM CHOROBÁM?

Nie, do Maroka netreba žiadne extra očkovanie, nehrozí tu malária, cholera ani žltá zimnica a ďalšie choroby.

AKÉ ZÁSUVKY SA POUŹÍVAJÚ V MAROKU?

Rovnaké, ako u nás. Adaptér teda potrebovať nebudete.

JE TREBA SA V MAROKU ZAHAĽOVAŤ?

Nie, ženy sa v Maroku počas cestovania nemusia zahaľovať, keďže sa nezahaľujú ani mnohé Maročanky (je to tak pol na pol). Je ale na mieste mať slušné oblečenie, hlavne pokiaľ chcete navštívit medínu vo Feze, cintorín alebo obydlie miestnych. Za slušné oblečenie sa pokladá také, keď má ženy zahalené ramená a kolená.

KEDY JE NAJVHODNEJŠIE CESTOVAŤ PO MAROKU?

Jar a jeseň sú najpríjemnejšie na cestovanie po celom Maroku. V lete teploty dosahujú výšky nad 40 stupňov, čo nie je veľmi príjemné, hlavne pokiaľ chcete navštíviť južné púštne oblasti. V zime zase často prší a keďže v interiéroch sa nekúri, tak noci nie sú veľmi príjemné.

PRŠÍ V MAROKU?

Áno, dážď je v Maroku veľmi bežný, a to v období dažďov, a to od novembra do marca.

Advertisement
%d bloggers like this: