PRO DIGITÁLNÍ NOMÁDY

PŘEMÝŠLELI JSTE NĚKDY NA DIGITÁLNÍM NOMÁDOVÁNÍM V MAROKU?

Digitální nomádi mají svůj vlastní seznam potřeb pro to, aby se jim ve zvolené destinaci dobře pracovalo. Věřím, že právě i Maroko je takovou destinací a digitálním nomádům má co nabídnout, a to zejména z toho důvodu, že je:

  • cenově dostupnou nomádskou destinací
  • není daleko od České republiky a je poměrně jednoduché a levné se tam dostat
  • tradiční muslimskou zemí s evropskými výhodami
  • rozmanitou zemí vhodnou k cestování a poznávání

MAROKO JE CENOVĚ DOSTUPNÉ

Jedná se o zemi, kde náklady na život jsou nižší než v ČR a SR. Za ubytování na měsíc (byt pro několik osob) zaplatíte do 300 Eur včetně elektřiny, vody a internetu. Pokud si budete vařit doma, jídlo vás rovněž vyjde velmi levně, navíc si zeleninu a ovoce můžete koupit na trzích zcela čerstvou, a to včetně levného tropického ovoce (kilo mandarinek stojí 20-30 centů). K dopravě můžete klidně využívat taxíky a 10-minutová jízda vás většinou nevyjde na více než 1.20 Euro. Pobytem v Maroku tak jednoznačně snížíte své životní náklady!

BLÍZKÁ EXOTIKA

Maroko je letadlem vzdálené pouhé čtyři hodiny. Ačkoliv pravidelný let Ryanairu z Marrákeše do Bratislavy a Prahy není v této chvíli v provozu, lze letět do Maroka z Vídně, případně s přestupem ve Španělsku.

MAROKO VÁS PŘEKVAPÍ

Ačkoliv jde o tradiční muslimskou zemi, budete překvapeni – v Maroku se můžete oblékat naprosto normálně, tak jak jste zvyklí v Evropě. Kdo má rád víno, přijde si na své – Maroko je producentem výborného růžového vína, ale taky suchého červeného a běžně jsou dostupná taky vína ze Španělska a Francie.

MOŽNOSTI CESTOVÁNÍ

Bylo by hříchem pracovat v Maroku a nepoznat zemi …. Maroko je jedna z nejrozmanitějších zemí regionu a proto si můžete udělat výlet k 120 metrů vysokým dunám na Sahaře, na nekonečné pláže Atlantického oceánu, do nebetyčných hor s výstupy nad 3000 metrů, do měst s barevnými medínami i na venkov k Berberům.

POKUD VÁS MAROKO JAKO DESTINACE ZAUJALO, MRKNĚTE NA PRVNÍ COWORKINGOVÉ CENTRUM VE FEZU. 

Advertisement
%d bloggers like this: